Reklama

Nietypowa akcja pogotowia: pasażerowi zabytkowego pociągu udzielono pomocy na przejeździe kolejowym

fot. Mirek
fot. Mirek

Do zdarzenia doszło w niedzielę w Sławicy na trasie Wągrowiec - Gniezno.

O sprawie poinformował nas Czytelnik. - Do nietypowego zdarzenia doszło w niedzielę 30 maja około 14:40 w Sławicy Wielkopolskiej. Starszy Pan jadący składem kolejowym retro potrzebował pilnej pomocy medycznej i ewakuacji z wagonu kolejowego, która odbyła się bezpośrednio na przejeździe kolejowym. Miejmy nadzieję, że stan zdrowia się szybko poprawi dzięki interwencji - napisał do nas Mirek.

Okazuje się, że jeden z pasażerów pociągu retro "Piast" jadącego trasą Poznań - Poznań przez Murowaną Goślinę, Skoki, Wągrowiec i Gniezno, zasłabł w trakcie podróży. - Natychmiast wezwana do niego została karetka pogotowia, która podjechała na stację do Sławicy, ale tam nie ma peronu, bo jechaliśmy nieczynną obecnie trasą kolejową - dowiadujemy się w TurKol.pl, firmie, która organizuje takie przejazdy retro. - Zapadła więc decyzja, by podjechać pociągiem na najbliższy przejazd kolejowy i tym samym umożliwić ratownikom medycznym wyniesienie pasażera na noszach na płaskim terenie. Cała operacja przebiegła bardzo sprawnie, pociąg był zatrzymany na przejeździe chwilę i po wyniesieniu pasażera mógł ruszyć w dalszą podróż.

Z ustaleń TurKol.pl wynika, że na szczęście pasażerowi nic poważnego nie grozi.

- Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, nasze składy z wagonami z lat 70. i 30. wzbudzały ogromną radość u tłumów zebranych na stacjach, przez które przejeżdżaliśmy. Takie akcje odbywają się w Wielkopolsce cyklicznie. Kolejną planujemy na sierpień.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
18.29 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro