Reklama
Reklama

Łukasiewicz - od 2 lat razem dla biznesu

Blisko 400 dodatkowych ofert dla biznesu na badania, produkty i usługi, nowi klienci, wyższy zysk i przychody z komercjalizacji, a także ukierunkowana na strategiczne obszary praca 4500 naukowców i inżynierów - tak można podsumować 2 lata działalności Sieci Badawczej Łukasiewicz na rzecz innowacyjnej gospodarki.

Łukasiewicz to unikatowy projekt o ogromnym potencjale komercyjnym, zintegrowany gracz rynkowy dostarczający atrakcyjne, kompletne i konkurencyjne rozwiązania biznesowe m.in. w obszarach automatyki, chemii, biomedycyny, teleinformatyki, materiałów oraz zaawansowanego wytwarzania. Stanowi trzecią co do wielkości sieć badawczą w Europie z 32 instytutami badawczymi zlokalizowanymi w 12 polskich miastach, która pracuje dla przedsiębiorczości i wspiera rozwój polskich firm.

Instytuty współpracują w ramach 4 Grup Badawczych, które skupiają ekspertów z różnych dziedzin. Ich celem jest wypracowanie portfela wspólnych projektów, wymiana doświadczeń i kompetencji oraz integracja pracowników.

Łukasiewicz oferuje biznesowi unikalny system "rzucania wyzwań", dzięki któremu grupa naukowców w nie więcej niż 15 dni roboczych przyjmuje wyzwanie biznesowe i proponuje przedsiębiorcy opracowanie skutecznego rozwiązania wdrożeniowego. Angażuje przy tym najwyższe w Polsce kompetencje i unikalną w skali kraju aparaturę naukową. Co najważniejsze - przedsiębiorca nie ponosi żadnych kosztów związanych z opracowaniem pomysłu na prace badawcze. Przedsiębiorca może zdecydować się na kontakt nie tylko przez formularz na stronie https://lukasiewicz.gov.pl/biznes/, ale także w ponad 50 lokalizacjach: Instytutach Łukasiewicza i ich oddziałach w całej Polsce. Wszędzie otrzyma ten sam - wysokiej jakości - produkt lub usługę.

Powstanie Łukasiewicza to nie tylko oczywiste korzyści dla biznesu, partnerów zewnętrznych, ale również niezaprzeczalna wartość dodana dla Instytutów współtworzących Sieć:
• zwiększenie zasięgu rynkowego,
• stworzenie oferty dla biznesu obejmującej zakresem cały ciąg technologiczny,
• większe możliwości pozyskiwania środków na finansowanie działalności,
• szansa dla pracowników na rozwój w nowych obszarach naukowych i komercjalizacyjnych.

W Poznaniu funkcjonuje 5 Instytutów Łukasiewicza, które aktywnie działają we wszystkich 4 Grupach Badawczych, odpowiadając na realne potrzeby biznesu.

Łukasiewicz - Instytut Logistyki i Magazynowania pełni rolę centrum kompetencji w zakresie logistyki i cyfrowej gospodarki. Realizuje prace badawczo-rozwojowe i usługi doradcze podnoszące efektywność funkcjonowania przedsiębiorstw, systemów gospodarczych i całych łańcuchów dostaw. Wspiera organy administracji publicznej w tworzeniu rozwiązań zapewniających przejrzysty dostęp do informacji i cyfrowych usług publicznych. Prowadzi liczne projekty rozwojowe i doradcze w zakresie optymalizacji procesów logistycznych dla czołowych przedsiębiorstw i instytucji. Posiada nowoczesne laboratoria prowadzące badania m.in. w zakresie technologii identyfikacyjnych i Internetu rzeczy. Aktywnie działa w europejskiej przestrzeni badawczej biorąc udział w programach badawczych UE z obszaru ICT oraz logistyki. Ekspercką wiedzę oraz interdyscyplinarne kompetencje wykorzystuje projektując wspólnie z Klientami nowe rozwiązania i produkty, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników. Organizator największego w Polsce i drugiego co do wielkości w Europie- Polskiego Kongresu Logistycznego LOGISTICS.
Więcej informacji na: ilim.lukasiewicz.gov.pl

Łukasiewicz - Instytut Obróbki Plastycznej jest wiodącą jednostką badawczą w zakresie technologii oraz konstrukcji maszyn, urządzeń i narzędzi do pozahutniczej obróbki plastycznej. Prowadzi badania naukowe i prace rozwojowe w obszarze budowy i eksploatacji maszyn, inżynierii materiałowej, mechaniki, automatyki i robotyki, biotechnologii oraz biocybernetyki i inżynierii biomedyczna. Jego misją jest podnoszenie konkurencyjności przedsiębiorstw poprzez wdrażanie zaawansowanych, innowacyjnych i efektywnych technologii oraz otrzymanych wyników badań do praktyki przemysłowej. Łukasiewicz - INOP jest w stanie wspomóc przedsiębiorstwa, dla których stal jest kluczowym elementem produkcji, celem sprawdzenia jakości posiadanego surowca oraz optymalizacji realizowanych procesów jego obróbki. Gwarancją najwyższej jakości prowadzonych badań i prac jest doświadczona i kreatywna kadra wspomagana zaawansowanymi systemami informatycznymi oraz nowoczesnym zapleczem naukowo-badawczym i laboratoryjnym, a także wdrożony System Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001 oraz Akredytowane Laboratorium Badawcze spełniające wymagania normy PN-EN ISO/IEC 17025.
Więcej informacji na inop.lukasiewicz.gov.pl

Łukasiewicz - Instytut Pojazdów Szynowych "TABOR" posiada wieloletnią historię, sięgającą 1945 roku. Dzięki doświadczeniu połączonemu z wykwalifikowaną kadrą Instytut oferuje wysoką jakość usług dla biznesu i nauki. Przez minione dziesięciolecia, jak i obecnie większość pojazdów szynowych eksploatowanych na polskich torach jest dziełem specjalistów Instytutu. Jako jednostka akredytowana w europejskiej bazie danych dotyczącej interoperacyjności, bezpieczeństwa i posiadająca wiele certyfikatów może prowadzić działania związane z homologacją pojazdów. Do podstawowych obszarów działalności Instytutu należą różnej skali projekty B+R+I realizowane wspólnie z przedsiębiorstwami, począwszy od MŚP aż po bardzo duże przedsiębiorstwa. Przedmiotowe projekty cechują się wysokim poziomem innowacyjności i oryginalnymi funkcjonalnościami prezentowanych rozwiązań. Instytut silnie współpracuje ze środowiskiem akademickim, co pozwala na wspólne publikacje naukowe, a także wykształcenie przyszłych pracowników. Cechuje się też bogatą współpracą międzynarodową.
Więcej informacji na tabor.lukasiewicz.gov.pl

Łukasiewicz - Instytut Technologii Drewna jest jedyną w kraju jednostką badawczą zajmującą się od 1952 roku w sposób kompleksowy zagadnieniami przerobu drewna, jego zastosowania i tworzenia nowych kompozytów opartych na drewnie. Realizuje badania zmierzające do wytworzenia nowoczesnych materiałów, udoskonalania technologii produkcji i technik obróbki, prowadzące do osiągnięcia harmonijnego i zrównoważonego rozwoju branży drzewnej oraz wysokiej konkurencyjności polskiego sektora drzewnego na rynku międzynarodowym. Wdraża do praktyki wyniki badań w postaci innowacyjnych, energooszczędnych i higienicznych materiałów wykorzystujących zarówno surowiec drzewny, jak i odpady drzewne. Rozwiązania te korzystnie wpływają na zdrowie, pozwalają podnosić jakość życia społeczeństwa, zwiększają udział odnawialnych nośników energii w bilansie energetycznym kraju oraz pozytywnie oddziałują na stan środowiska naturalnego. Poprzez te wszystkie działania Instytut dąży do wykreowania nowoczesnego sektora drzewnego spełniającego wymagania społeczeństwa XXI wieku.
Więcej informacji na itd.lukasiewicz.gov.pl

Łukasiewicz - Przemysłowy Instytut Maszyn Rolniczych w swojej działalności obejmuje obszar naukowo-badawczy związany sektorem rolnym, rolno-spożywczym oraz leśnym. Przez 75 lat działalności, Instytut zdobył zaufanie klientów dzięki wykwalifikowanej i doświadczonej kadrze. Zespoły badawcze realizują prace B+R, pozwalające na realizację usług i projektów "od pomysłu do realizacji", zlecane przez przedsiębiorstwa i konsorcja. W ramach projektów B+R (POIR, TECHMATSTRATEG, BIOSTRATEG, Horyzont 2020) wykonywane są zadania dotyczące m. in. robotyzacji i automatyzacji prac w rolnictwie, rolnictwa precyzyjnego, rozwoju technik ICT w rolnictwie, zmniejszenia zużycia energii w eksploatacji maszyn, ograniczenia wpływu maszyn na dewastację środowiska naturalnego. Łukasiewicz - PIMR dysponuje nowoczesną aparaturą do prowadzenia prac badawczych w zakresie m. in. modelowania i optymalizacji, badania struktury w aspekcie kinematyki, naprężeń i odkształceń. Podstawowym produktem, oferowanym dla przedsiębiorstw przemysłu maszynowego, są innowacyjne konstrukcje maszyn, nowoczesne technologie i specjalistyczne usługi badawcze oraz projektowe.
Więcej informacji na pimr.lukasiewicz.gov.pl

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
0℃
Poziom opadów:
7.5 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
17.14 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro