Reklama
Reklama

W Poznaniu powstał pierwszy hostel prowadzony przez organizację LGBT+: "jesteśmy hetero-friendly"

fot. Grupa Stonewall

Grupa Stonewall otworzyła hostel przy ulicy Klasztornej.

Jest to pierwszy w Polsce komercyjny hostel prowadzony przez organizację LGBT+. Pierwsi goście zatrzymają się tutaj 2 czerwca. - Mają do dyspozycji kilkadziesiąt łóżek w pokojach wieloosobowych oraz pokoje prywatne. Hostel zlokalizowany jest tuż obok poznańskiego Starego Rynku, przy ulicy Klasztornej 2 - informuje Grupa Stonewall.

Jak zaznaczają pomysłodawcy projektu, Hostelu Stonewall "nikt nie będzie patrzył na ciebie krzywo, bo chcesz wynająć pokój z osobą tej samej płci". - Nie musisz się również obawiać, jeśli twoja tożsamość płciowa jest inna niż płeć zapisana w dowodzie osobistym. Rozumiemy problemy społeczności LGBT+, bo sami do niej należymy. Oczywiście, jesteśmy całkowicie hetero-friendly! - mówi Arek Kluk z Grupy Stonewall.

Zyski z działalności hostelu będą przeznaczane na realizację celów statutowych Grupy Stonewall. - Od początku naszego istnienia wiedzieliśmy, że chcemy szukać różnorodnych źródeł finansowania. Stąd liczne projekty biznesowe - sklep Out&Proud, drink bar Lokum Stonewall czy właśnie Hostel Stonewall. Nocując u nas wspierasz finansowanie bezpłatnej pomocy psychologicznej i prawnej, naszego kanału edukacyjnego na YouTube, mieszkania interwencyjnego dla osób LGBT+ w kryzysie bezdomności i wielu innych - wyjaśnia Mateusz Sulwiński z Grupy Stonewall.

Stonewall stoi także za mieszkaniem wspomaganym dla osób LGBT+ w kryzysie bezdomności. W mieszkaniu jednak pomoc jest bezpłatna. Hostel jest działalnością zarobkową. - Od sześciu lat pracujemy, aby Poznań stał się tęczową stolicą Polski. Nie bez znaczenia jest przychylność władz miasta, które wspierają inicjatywy wspierające społeczność LGBT+. Inspiracją do stworzenia hostelu były podobne miejsca działające w niektórych miastach na zachodzie Europy. Czujemy się tutaj dobrze i zachęcamy wszystkie osoby, nie tylko LGBT+, do odwiedzenia stolicy Wielkopolski. Hostel Stonewall chętnie was ugości - zapewnia Sue Bartel z Grupy Stonewall.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
18℃
Poziom opadów:
1.7 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
17.36 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro