Reklama
Reklama

Kolejny DPS w styczniu

fot. Szymon
fot. Szymon

Już na początku przyszłego roku otwarty zostanie nowy Dom Pomocy Społecznej przy Rondzie Starołęka. Miejsce w budynku znajdą 74 osoby. Chętnych jest więcej - blisko 250 osób.

Już w styczniu w nowym DPS-ie przy ulicy Zamenhoffa zamieszkają 74 osoby starsze. Budynek remontowano 4 lata, miasto za modernizację zapłaciło prawie 12 milionów złotych.Z efektów prac na pewnozadowoleni będą nowi lokatorzy.40 pokoi już czeka.

Pobyt w całodobowym DPS-ie nie jest darmowy. Koszt utrzymania jednego pensjonariusza to około 3 tysięcy złotych miesięcznie. Ludzie starsi płacą za lokum, opiekę lekarską i wyżywienie maksymalnie 70% swoich dochodów. Resztę dokłada rodzina lub miasto.

Oprócz całodobowych Domów Opieki Społecznej, istnieją również dzienne DPS-y. Tutaj organizowane są zajęcia np. joga, rehabilitacja, zajęcia plastyczne. Seniorzy spotykają się ze znajomymi, nawiązują przyjaźnie. Udział w takich zajęciach kosztuje od 10 do 60 złotych miesięcznie.

Co muszą zrobić osoby, które chciałyby zamieszkać w DPS-ie? Przede wszystkim muszą złozyć stosowny wniosek w swojej filii MOPR. Następnie do chętnego zgłosi się pracownik socjalny, który przeprowadzi z nim wywiad środowiskowy. W pierwszej kolejności miejsca dostają kombatanci oraz osoby w sytuacjach kryzysowych.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
9.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro