Reklama
Reklama

3 żłobki mają przejść modernizację. Ofertę złożyła jedna firma

fot. PIM
fot. PIM

Miasto szykuje się do modernizacji siedziby trzech poznańskich żłobków.

Prace mają być przeprowadzone w Balbince na os. Bolesława Śmiałego, Żurawince przy ul. Żurawinowej i Stokrotce przy al. Wielkopolskiej. W rozpisanym przez Poznańskie Inwestycje Miejskie przetargu wpłynęła tylko jedna oferta. Mieści się ona jednak w zakładanej kwocie (opiewa na nieco ponad 1,5 mln zł, podczas gdy urzędnicy chcieli przeznaczyć na ten cel ponad 2 mln zł), więc przystąpiono do analizy dokumentacji.

- Budynek żłobka Balbinka przejdzie termomodernizację dachu i ścian fundamentowych oraz cokołu, wykonany zostanie nowy podjazd dla wózków. W żłobku Stokrotka zmodernizowane zostaną balustrady, a w Żurawince - taras zewnętrzny, a także planowane jest zamontowanie nowego ogrodzenia i bramy wjazdowej. Koniec robót, efektem których będzie podniesienie standardu placówek, przewidziany jest na jesień tego roku - zapowiada PIM.

Spółka wybrała też firmę, która wykona dokumentację, potrzebną do prac w kolejnych placówkach. W planach jest m.in. wymiana instalacji grzewczych w budynkach czterech żłobków: Balbinka, Krecik na os. Bolesława Chrobrego, Calineczka na os. Pod Lipami i Ptyś na os. Przyjaźni.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Między innymi dla Poznania i powiatu ostrzeżenia drugiego stopnia!
24℃
16℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
6.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro