Reklama
Reklama

Komorniki: groził mężczyźnie, a w trakcie ucieczki uszkodził radiowóz i potrącił policjanta

fot. policja
fot. policja

Do zdarzenia doszło około 22.00 20 maja.

- Policjanci z Komisariatu Policji w Komornikach otrzymali zgłoszenie od mieszkańca o tym, że ktoś mu grozi w celu wyłudzenia od niego pieniędzy. Mężczyzna obawiał się, że osoba, która go telefonicznie straszyła, może spełnić swoją zapowiedź - wyjaśnia Marta Mróz z poznańskiej policji. Dodatkowo policjantów poinformowano, że mężczyzna może być uzbrojony i niebezpieczny.

Funkcjonariusze natychmiast udali się pod wskazany adres wiedząc, że agresywny mieszkaniec w każdej chwili może się tam pojawić. - Kiedy agresor podjechał na osiedlowy parking, policjanci podjęli próbę jego zatrzymania, jednak mężczyzna nie reagował na wydawane przez policjantów polecenia.Nagle ruszył gwałtownie z miejsca postojowego, przepchnął radiowóz, potrącił policjanta i odjechał. Na szczęście funkcjonariusz został tylko lekko ranny. Widząc to, mundurowi natychmiast ruszyli za nim w pościg. Jednak odległość pomiędzy pojazdami była zbyt duża i kierowca zdołał uciec - dodaje.

Po kilku godzinach udało się ustalić miejsce pobytu mężczyzny. Policjanci siłowo weszli do jego mieszkania na poznańskim Nowym Mieście i go zatrzymali. - 46-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy Poznań - Stare Miasto do odbycia prawie 3 lat więzienia. Teraz odpowie za czynną napaść na policjanta i wymuszenie rozbójnicze. Decyzją sądu na wiosek Prokuratora Prokuratury Rejonowej Poznań - Grunwald mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega!
17℃
6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
16.43 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro