Reklama
Reklama

Polskie F-16 przekroczyły próg 100 tysięcy godzin w powietrzu. "Około 13.00 spoglądajcie w niebo"

fot. Arkadiusz Biały, Paweł Mamcarz
fot. Arkadiusz Biały, Paweł Mamcarz

Zapowiada się mała atrakcja.

- Rok 2021 jest szczególnym dla polskich F-16. Jesienią tego roku obchodzić będziemy 15-lecie ich służby w Siłach Zbrojnych RP, a już teraz, 28 maja, świętujemy przekroczenie 100 000 godzin nalotu na F-16 - informuje kpt. Anna Issel z 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego.

- Polscy lotnicy osiągnęli spektakularny sukces udowadniając swój potencjał i talent. 100 000 bezpiecznie i bezawaryjnie wylatanych godzin pokazuje, że tradycje lotnicze i gen mistrzowskiego latania jest kontynuowany przez kolejne lotnicze pokolenia Rzeczypospolitej. Implementacja F-16 uwolniła zapał i entuzjazm ludzi w lotniczych mundurach, którzy wreszcie dostali narzędzie do realizacji swoich pasji i ambicji z pożytkiem dla naszego kraju - komentuje gen. bryg. pil. Ireneusz Nowak, dowódca 2 SLT. Jego zdaniem dziś samoloty F-16 są fundamentem lotnictwa bojowego w kraju. - Polski samolot F-16 jest synonimem sukcesu biało - czerwonej szachownicy. Posiadając potencjał modernizacyjny będzie ważnym narzędziem polskiej obronności na kolejne dekady wykonując w przyszłości zadania w wielodomenowym środowisku wraz z maszynami F-35. Doskonale wypełnił i będzie nadal wypełniał swoje zadania w służbie Rzeczypospolitej - dodaje.

Jak informują EPKS Spotters na Facebooku, około 13.00 warto dziś spoglądać w niebo. - Nasze F-16 przekroczyły 100 000 godzin w powietrzu! Z tej okazji w 31 Bazie Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny odbędzie się dziś mała uroczystość, którą uświetni swym pokazem F-16 Tiger Demo Team Poland, około godziny 13 spoglądajcie w niebo - czytamy. Pytanie jednak, czy pogoda spojrzy łaskawym okiem na plany Tiger Demo Team Poland.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
2℃
Poziom opadów:
4.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
11.82 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro