Reklama

Odwołano długoletniego prezesa Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

archiwum | fot. PSM
archiwum | fot. PSM

Krzysztof Winiarz był szefem spółdzielni od około 30 lat.

Jak podaje Głos Wielkopolski, w czwartek Rada Nadzorcza PSM odwołała prezesa ze stanowiska. Pracę w spółdzielni kończy także jego zastępca Michał Tokłowicz, który sam miał złożyć rezygnację. Według mieszkańców spółdzielnia od dawna nie była zarządzana gospodarnie, a miało w niej także dochodzić do nadużyć. Jako przykład podawano rozstrzygnięcia przetargów na termomodernizację budynków, w których wielokrotnie wygrywała jedna firma, a koszty miały być wyższe niż w rzeczywistości.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

W 2015 roku prezes i wiceprezes spółdzielni zostali zatrzymani przez policję w związku z udostępnieniem przez spółdzielnię działki deweloperowi UWI Inwestycje. Cała sprawa miała swój początek kilka lat wcześniej, gdy deweloper zaczął budować osiedle Botanika w pobliżu ul. Księcia Mieszka I. Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa bezpłatnie udostępniła deweloperowi spółdzielczy teren, dzięki któremu osiedle zyskało dostęp do drogi publicznej. Dojazd do osiedla odbywa się również po gruncie miejskim, za co deweloper musi płacić dziesiątki tysięcy złotych. Mieszkańców os. Śmiałego oburzyło, że nie zyskali na udostępnieniu spółdzielczego terenu, a z ich obliczeń wynikało, że PSM mogłaby na tym zarobić nawet 186 tysięcy złotych rocznie. Spółdzielnia tłumaczyła, że mieszkańcy zyskają, bo na pozostałej części działki powstanie parking dla mieszkańców PSM. Warto zaznaczyć, że wówczas prezes PSM był członkiem Rady Nadzorczej UWI Inwestycje. Postępowanie w tej sprawie wciąż trwa.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
11.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro