Reklama
Reklama

Minister Czarnek: do kanonu lektur wejdą teksty Jana Pawła II i opracowania IPN

fot. By Government of Poland, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=101124025

Minister edukacji i nauki zapowiedział zmiany w kanonie lektur szkolnych.

Przemysław Czarnek był gościem Telewizji Trwa. Jak poinformował, prace nad zmianami w lekturach zostały właśnie zakończone. - Właśnie skończyliśmy prace nad poszerzeniem kanonu lektur szkolnych, uzupełniając je o znakomite pozycje literatury polskiej, książki i opracowania Instytutu Pamięci Narodowej, znakomite komiksy dla dzieci i młodzieży pokazujące w pozytywny sposób historię Polski, a także wiele nowych propozycji, które na pewno będą dobrze wpływały na Polaków - powiedział, cytowany przez serwis radiomaryja.pl.

Przedłużanie rzęs jest bez sensu. W maju Laminacja + lifting + botox rzęs -20% od ceny regularnej tylko w salonach Wonderland. Zadzwoń: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA

W kanonie znajdą się m.in. pisma Jana Pawła II. - W sposób umiejętny będziemy je także wprowadzać do podręczników. Mam nadzieję, że tak się będzie działo w kolejnych latach. Jeżeli za pontyfikatu Jana Pawła II, naszego wybitnego rodaka, świętego człowieka, powstały encykliki społeczne, które pokazują sprawiedliwe podejście do rynku, pracy, czasu pracy, wynagrodzenia, to jest to wiedza, jaka powinna być obecna w podręcznikach choćby do przedsiębiorczości. Trudno mówić o rozwijaniu przedsiębiorczości bez znajomości etyki w tym zakresie, a przecież tam właśnie mamy etyczne podejście do takich zagadnień, jak rynek, wynagrodzenie, praca, sprawiedliwość społeczna. O tym pisał Jan Paweł II w swoich encyklikach społecznych. Warto wykorzystać tę wiedzę i ona będzie wykorzystywana - zapewnił członek rządu.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
11.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro