Reklama
Reklama

Ruszyło malowanie muralu w tunelu pod Niestachowską. Każdy będzie mógł wziąć udział

fot. POSiR
fot. POSiR

W weekend na ścianach tunelu pojawią się szkice.

Projekt przygotowali studenci Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Najpierw pojawi się tutaj szkic, a 1 i 2 czerwca każdy chętny będzie mógł wziąć udział we wspólnym malowaniu muralu, który ozdobi tunel na Golęcinie. Szkic naniesie Łukasz Gierlak, specjalista od murali. To on będzie też czuwać nad kolorowaniem dzieła.

- Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego malowania i jednocześnie apelujemy o bezpieczne zachowanie - mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. - W trakcie akcji musimy pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego. Jeśli chętnych do pomocy przy powstawaniu muralu będzie dużo, być może będzie trzeba poczekać na swoją kolej. Malujemy przez dwa dni, od godziny 10.00 do 20.00. Czasu i farb na pewno starczy dla wszystkich - dodaje.

Na jednej ścianie powstanie mural z motywem kojarzonym z Sołaczem - będzie na nim park, łabędzie czy mostki nad Bogdanką. Na drugiej ścianie pojawi się natomiast mural związany z Golęcinem - sportem i naturą.

- Podczas prac związanych z malowaniem muralu w tunelu pod ulicą Niestachowską będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu. Samochody będą się poruszały w obu kierunkach, ale jezdnia w tunelu zostanie zwężona - mówi Filip Borowiak z POSiR.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
4.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro