Reklama
Reklama

Do Poznania przyjadą najlepsi kajakarze Europy. To ważny sprawdzian przed igrzyskami

fot. POSiR/ A. Ciereszko

Poznań będzie gospodarzem Mistrzostw Europy seniorów w kajakarstwie i parakajakarstwie.

Impreza pierwotnie miała odbyć się w niemieckim Duisburgu, Niemcy zdecydowali się jednak na jej odwołanie. Wtedy do gry wszedł Polski Związek Kajakowy. Wsparcie finansowe zapewnił Urząd Miasta Poznania, a w komitecie organizacyjnym znalazło się wielu przedstawicieli Wielkopolskiego Związku Kajakowego.

- Tor na Malcie jest dumą naszego miasta. Nieustannie inwestujemy w jego modernizację i - jak już pokazaliśmy wiele razy - jesteśmy w stanie sprawnie i bezpiecznie zorganizować zawody na najwyższym poziomie. Zachęcam do spędzenia długiego czerwcowego weekendu nad Maltą i kibicowania najlepszym zawodnikom Europy. Liczę na dużą dawkę sportowych emocji, których przez pandemię tak nam brakowało w ostatnich miesiącach - komentował prezydent Jaśkowiak.

- Jacek Jaśkowiak wyciągnął rękę do kajakowej Europy. Dziękuję za tak odważne podejście do olbrzymiego problemu, jaki mógłby zaistnieć w tej dyscyplinie sportu, gdyby nie pomoc ze strony Poznania - przyznał Tadeusz Wróblewski, prezes Polskiego Związku Kajakowego.

W Poznaniu pojawi się ponad 700 uczestników z 33 krajów: Austrii, Azerbejdżanu, Belgii, Białorusi, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Dani, Hiszpanii, Estonii, Finlandii, Francji, Wielkiej Brytanii, Gruzji, Węgier, Niemiec, Irlandii, Izraela, Włoch, Łotwy, Litwy, Mołdawii, Holandii, Polski, Portugalii, Rumunii, Rosji, Serbii, Słowenii, Szwajcarii, Słowacji, Szwecji i Turcji. Ponadto 14 krajów będzie mieć swoich reprezentantów w parakajakarstwie.

Dla kajakarzy to ostatni tak poważny sprawdzian przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio.

Impreza odbędzie się w dniach 3-6 czerwca. Szczegółowe informacje oraz program regat można znaleźć tutaj. Wstęp na trybuny będzie bezpłatny, oczywiście zachowane zostaną warunki reżimu sanitarnego.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
8.22 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro