Reklama
Reklama

Wielkie wyburzenia na Wildzie: co powstanie na terenie Fabryki Silników Agregatowych?

fot. WTK

Chodzi o teren pomiędzy ulicami Rolną i 28 Czerwca 1956.

Jak informuje Telewizja WTK, mieszkańcom okolicy przeszkadza obecnie hałas generowany przez maszyny kruszące beton i gruz na terenie po Fabryce Silników Agregatowych i Trakcyjnych. Maszyny pracują każdego dnia po wiele godzin. - Od marca zeszłego roku jest permanentny łomot i hałas - mówi w rozmowie z WTK Hieronim Olejniczak, mieszkaniec okolicy.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Hałas to jedna sprawa. Druga dotyczy przyszłości tego terenu. Olejniczak przyznaje, że choć mieszka na tym terenie od kilkudziesięciu lat, nikt nie pytał mieszkańców i nie informował o tym, jakie są plany co do przyszłości nieruchomości. Zgodę na wyburzenie dawnych obiektów wydano w 2018 roku. Rok później miasto wydało natomiast decyzję o warunkach zabudowy dla 3 budynków biurowo-usługowych oraz 8 bloków na tym terenie.

Dziś jednak nie wiadomo, kiedy działka o powierzchni 6 hektarów miałaby zostać zabudowana. Co istotne, teren nie jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Mogłoby tu powstać nawet 1000 mieszkań. Zarówno miasto jak i miejscy radni zaznaczają jednak, że do ewentualnej budowy bloków w ty miejscu jeszcze daleka droga. Radny Łukasz Mikuła już zapowiada, że miasto na pewno będzie chciało wyegzekwować od inwestora udział w przebudowie układu komunikacyjnego w okolicy. Możliwe byłoby m.in. połączenie ulic Rolnej i 28 Czerwca 1956 nową ulicą.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
5.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro