Reklama
Reklama

W Poznaniu powstały nowe ogródki działkowe

fot. PIM
fot. PIM

Konkretnie na Głuszynie.

Na początku ubiegłego roku Poznańskie Inwestycje Miejskie wybrały wykonawcę nowych Rodzinnych Ogrodów Działkowych na Głuszynie. Prace pochłonęły prawie 7 mln złotych.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Kompleks wraz z domem działkowca, parkingiem, sanitariatem i infrastrukturą techniczną powstał przy ulicy Przy Lotnisku. - Niezagospodarowany dotąd teren zmienił swoje oblicze. Jest teraz ogrodzony, w środku wyznaczono alejki prowadzące do poszczególnych ogródków, powstał też dom działkowca. Mamy nadzieję, że przyszli użytkownicy będą tu miło spędzać czas. Za nami już wszystkie roboty budowlane rozpoczęte rok temu, a aktualnie trwają przygotowania do odbiorów końcowych inwestycji - mówi Justyna Litka, prezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

ROD powstały na obszarze 46 tysięcy metrów kwadratowych. Znajduje się tu 75 działek o powierzchni od 300 do 500 metrów kwadratowych. Znajduje się tu także parking na 50 samochodów, w tym 5 przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Ogródki wyposażono w wewnętrzną sieć wodociągową i elektryczną, która jest doprowadzona do każdej działki ogrodowej oraz do domu działkowca. - Budynek został przyłączony do kanalizacji ogólnospławnej. Do poszczególnych działek ogrodowych prowadzą utwardzone alejki o żwirowej nawierzchni. Dodatkowo wyznaczone zostało miejsce ogólnodostępne z zielenią i placem zabaw, które ma służyć rekreacji i integracji użytkowników. Wyposażono je w elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe - wyjaśniają PIM.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
67.94 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro