Reklama
Reklama

Jacek Jaśkowiak: "chcę, by w naszym mieście był skwer Marii i Lecha Kaczyńskich"

fot. Jacek Jaśkowiak FB
fot. Jacek Jaśkowiak FB

Z propozycją nazwania skweru imieniem prezydenckiej pary wyszli radni Prawa i Sprawiedliwości.

O propozycji pisaliśmy już na początku maja. Zaproponowano, by skwer w sąsiedztwie pomnika Armii Poznań i Cmentarza Zasłużonych Wielkopolan nazwać imieniem Lecha i Marii Kaczyńskich. - Nie chcemy tym upamiętnieniem dzielić, ale łączyć poznaniaków. Każdy w naszym mieście powinien czuć się wysłuchany, mieć możliwość prezentowania swoich poglądów i tworzenia wspólnej, przyjaznej dla wszystkich przestrzeni publicznej. Wierzymy, że "Poznań dla wszystkich", o którym mówił Prezydent Jacek Jaśkowiak nie był sloganem, a szukaniem możliwego porozumienia - zaznaczała na początku maja Klaudia Strzelecka, radna PiS.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Teraz głos w tej sprawie zabrał Jacek Jaśkowiak. - Chcę, by w naszym mieście był skwer Marii i Lecha Kaczyńskich. Z rozmów z mieszkańcami wiem, jak ważna jest dla wielu konserwatywnych poznaniaków pamięć o zmarłej tragicznie parze prezydenckiej. Tak też rozumiem ideę Wolnego Miasta Poznań. Jeśli chcemy miasta otwartego, w którym każdy będzie czuł się dobrze, musimy akceptować różnorodność poglądów. Myślenie przez pryzmat plemienności temu celowi nie służy, a jedynie pogłębia podziały. Liczę, że radni Koalicji Obywatelskiej, podczas wtorkowego głosowania będą potrafili się ponad nie wznieść - napisał na Facebooku prezydent Poznania.

Nad projektem uchwały miejscy radni będą debatować we wtorek. Już wiadomo, że część KO, która ma większość w radzie, będzie głosować za tym pomysłem.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
62.80 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro