Reklama
Reklama

Policjanci i celnicy znów uderzyli w nielegalny hazard. Zabezpieczono 38 automatów do gier

fot. KAS Poznań
fot. KAS Poznań

W trakcie działań zatrzymano osobę poszukiwaną listem gończym.

Funkcjonariusze wielkopolskiej Służby Celno-Skarbowej z Poznania i Leszna, w okresie od 11 do 20 maja 2021 r. zabezpieczyli 38 nielegalnych automatów do gier hazardowych. Urządzenia zatrzymano w Gostyniu, Obornikach, Parkowie, Międzychodzie, Wronkach, Luboniu, Czarnkowie i Poznaniu.

Część nielegalnych automatów znajdowało się w lokalach oficjalnie prowadzących działalność gastronomiczną, handlową lub usługową - informuje Małgorzata Spychała-Szuszczyńska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

Większość miejsc, w których prowadzano nielegalne gry hazardowe była już wcześniej znana funkcjonariuszom. Jednak po wielu nieudanych próbach wejścia do lokali udało, się to dopiero w ostatnim tygodniu. Trzy z kontroli przeprowadzono we współpracy z Policją. W trakcie wspólnych działań zatrzymano osobę poszukiwaną listem gończym i przesłuchano pięć podejrzanych osób. Ponadto zabezpieczono 1.670 PLN, routery, modemy i karty SIM - dodaje.

Organizatorom nielegalnych gier grożą wysokie kary grzywny, nawet 100 tys. złotych od jednego automatu.

Administracji Skarbowej w Poznaniu - od początku roku wielkopolska KAS wyeliminowała z rynku już 262 nielegalne automaty.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
52.79 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro