Reklama
Reklama

Burmistrz ostrzega przed agresywnymi psami: "stanowią zagrożenie dla ludzi i zwierząt"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Atlantios / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Atlantios / pixabay.com

Zwierzęta terroryzują okolice Odolanowa na południu regionu.

Ostrzeżenie w tej sprawie wydał burmistrz Odolanowa. - Na terenie gminy Odolanów, w miejscowościach Huta i Nadstawki oraz gminy Przygodzice, w miejscowościach Trzcieliny i Dębnica, od około miesiąca biegają dwa duże, agresywne psy, które stanowią zagrożenie bezpieczeństwa dla ludzi i zwierząt - wyjaśnia Marian Janicki.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Janicki zapewnia, że urzędnicy wraz z pracownikami lokalnego schroniska dla zwierząt starają się rozwiązać ten problem, ale jak dotąd bezskutecznie. - Rozstawiono klatki, zaangażowano lekarza weterynarii w celu uśpienia zwierząt, ale niestety psy są nieuchwytne - dodaje.

Mieszkańcy skarżą się, że psy zagryzły już kilka zwierząt, a także atakują dzieci i dorosłych. - Przemieszczają się pomiędzy domostwami w zwartej zabudowie, jak również przez uprawy rolne i lasy. Bardzo proszę o zachowanie szczególnej ostrożności i natychmiastowe zgłaszanie faktu pojawienia się psów - apeluje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
28.86 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro