INEA wprowadza telewizję High Definition

fot. Mateusz Gawarecki

Inea zachęca potencjalnych klientów nową ofertą. Należeć do niej będzie Pakiet Podstawowy Cyfrowy HD.

Technologia HD to nowa technologia przekazu telewizyjnego. Zasadnicza różnica między dotychczasowymi systemami to dużo większa rozdzielczość obrazu.Telewizja HD oznacza więc prawdziwy przełom w jakości odbioru. Na powierzchni ekranu może się zmieścić cztery razy więcej szczegółów niż w telewizorze analogowym.

W ofercie Inea znajdzie sie nowy Pakiet Podstawowy Cyfrowy HD, zawierający na stałe wybrane programy HD oraz programy promocyjne. Dla abonentów pakietu podstawowego cyfrowego będzie on droższy o 5 zł od obecnej opłaty. Obecnie z usług telewizji cyfrowej Inei korzysta ponad 40 tys abonentów, teraz operator chce ich zachęcić do korzystania z wysokiej rozdzielczości. W tym celu ruszy kampania promocyjna.

Firma w tym miesiącu wprowadza także 22 nowe programy telewizyjne, z czego 16 znajdzie się w ofercie cyfrowej, a 6 w ofercie HD. Oznacza to, że INEA będzie oferowała w sumie 125 programów, nie licząc kanałów planszowych. W pierwszym kwartale 2009 roku planuje wprowadzić kolejne programy.

Programy w wysokiej rozdzielczości HD dostępne w sieci Inea od 8 grudnia to: (plansza) TVN HD, Polsat Sport HD, MTVNHD, Canal+Sport HD, Canal+Film HD i Filmbox HD. Do odbioru programów firma Inea udostępni abonamentom bezpłatny dekoder HD. Większość państw członkowskich planuje wyłączenie sygnału analogowego między rokiem 2010 a 2012. Polska uzyskała zgodę na przedłużenie terminu ostatecznego wyłączenia sygnału analogowego do roku 2014.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
26.40 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro