Reklama

Tragedia przy ul. Winklera. Po interwencji Zbigniewa Ziobry prokuratura zmieniła zarzuty dla matki Zuzi

fot. Google Street View
fot. Google Street View

Kobieta odpowie na zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem.

Do tragicznego zdarzenia doszło na początku maja przy ulicy Winklera. Według wstępnych ustaleń dziecko zostało ugodzone nożem przez swoją matkę. 26-latka zamierzała popełnić tzw. rozszerzone samobójstwo. Chciała się otruć. Jednak po ataku na dziecko zadzwoniła do znajomego, który wezwał pomoc. 3-latka zmarła po tym jak trafiła do szpitala. Dziecko doznało głębokiego urazu serca.

Matka dziewczynki przyznała się do zabójstwa. Kobieta została tymczasowo aresztowana. Jak już informowaliśmy teraz biegli sprawdzą, czy w momencie przestępstwa była poczytalna. Magdalena C. usłyszała wstępnie zarzut zabójstwa. Później do sprawy odniósł się minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Matka, która w Poznaniu zabiła 3-letnią córkę, zbrodnię zaplanowała z zimną krwią. Potem w okrutny sposób ją zrealizowała. Poleciłem zmianę postawionego jej zarzutu na surowszy - zabójstwo popełnione ze szczególnym okrucieństwem - poinformował na Twitterze minister Ziobro. Matka wybrała bardzo ostry nóż i powoli zabijała małą Zuzię, uderzając ją kilkakrotnie ostrzem w okolice serca i w plecy. Potem dusiła ją rękoma, gdy ta płakała i błagała, by mama przestała - dodał.

Jak dziś informuje portal TVP3 Poznań prokuratura zmieniła zarzut. Magdalenie C. za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem grozi kara od 12 lat do dożywotniego pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
7.83 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro