Reklama
Reklama

Kolizja osobówki z radiowozem na Jeżycach i spore korki: "kolejne zdarzenie po zmianie organizacji ruchu"

fot. Piotr
fot. Piotr

Około 13.00 na skrzyżowaniu ulic Poznańskiej i Mylnej doszło do kolizji.

- Paraliż komunikacyjny na Poznańskiej/ Wąskiej na Jeżycach. Godzina 13:20. Kierowca jadący ulicą Poznańską nie udzielił pierwszeństwa pojazdowi policyjnemu jadącemu prawidłowo ulicą Mylną. To już kolejne zdarzenie drogowe po zmianie organizacyjnej na ulicy Poznańskiej i likwidacji dwóch pasów ruchu - pisze nasz Czytelnik. - Kierowcy jeżdżą na pamięć. Chodniki są puste. Korki codziennie nie do zniesienia. Nie ma godziny bez nagminnego trąbienia przez kierowców. Karetki, wozy strażackie mają wielki kłopot, aby szybko przejechać, nie mówiąc o śmieciarkach, które paraliżują ruch. Kiedyś bez przeszkód stały na drugim pasie, teraz jest to niemożliwe bo go zlikwidowano! - dodaje.

Marta Mróz z poznańskiej policji potwierdza, że doszło tam do kolizji. - Kobieta prowadząca auto nie ustąpiła pierwszeństwa policyjnemu samochodowi, który poruszał się ulicą z pierwszeństwem przejazdu. Nikt nie ucierpiał - mówi.

  • Aktualizacja
    poniedziałek, 24.05.2021 r., godz. 20.08
    Aktualizacja
    poniedziałek, 24.05.2021 r., godz. 20.08
    Ostatecznie okazało się, że nie kobieta, a mężczyzna prowadził samochód, który uderzył w radiowóz. Mężczyzna, który ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
3.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro