Reklama
Reklama

Dzień wolny od obrad na COP-14

Dziś, 8 grudnia, uczestnicy Konferencji Klimatycznej nie wezmą udziału w obradach. Wszystko spowodowane jest muzułmańskim świętem Eid Al-Adha.

Goście z całego świata biorą udział w COP-14. Podczas każdej konferencji ONZ, dni weekendowe przeznaczone są na odpoczynek i zwiedzanie. Spowodowane jest to dbałością ONZ o różnorodność wyznań religijnych. Niektórzy uczestnicy Konferencji muszą mieć możliwość przeznaczenia czasu wolnego na odprawianie religijnych obrzędów.

Podczas tegorocznej Konferencji Klimatycznej weekend nie jest jedynym czasem wolnym od obrad. W poniedziałek przypada Eid Al-Adha, muzułmańskie święto ofiar. Jest to uroczystość ruchoma, wyznaczana zgodnie z fazami księżyca. Święto obchodzi się upamiętnienia czynu Abrahama, który dla Boga był gotów poświęcić swego syna. W tym dniu w meczetach składane są ofiary ze zwierząt (mogą to być kozy, krowy, owce).

Każdy Muzułmanin musi raz w życiu złożyć taką ofiarę. W jednym meczecie, w ciągu jednego dnia zabijanych jest nawet kilkaset zwierząt. Wszystko zależne jest od ilości wiernych w świątyni. Po zabiciu np. kozy, mięso jest obrabiane i rozdawane wiernym. To jedyny dzień w roku, kiedy Muzułmanie dostają za darmo ogromne ilości mięsa.

W Poznaniu nie zaplanowano specjalnych obchodów święta Eid Al-Adha. Pewne jest, że goście Konferencji poświęcą wolny czas na zwiedzanie Poznania i jego okolic. Część z nich uda się do Wolsztyna, by podziwiać parowozy. Inni wybiorą się do Biskupina, Gniezna i Ostrowa Lednickiego.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
3.73 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro