Reklama
Reklama

Tajemnicze betonowe słupki nad Maltą. Wiadomo, co to takiego

fot. Michał Miłek / WTK.

W ostatnich dniach poznaniacy spacerujący nad Jeziorem Maltańskim zastanawiają się, czym jest "nowa atrakcja", która się tutaj pojawiła.

A chodzi o betonowe słupki, które ustawiono niedaleko kąpieliska, wzdłuż trasy dla pieszych po południowej stronie jeziora. Zdjęcie przedstawiające słupki pojawiło się na facebookowej Nieformalnej Grupie Ratajskiej i wywołało ogromne zdziwienie internautów, którzy jeszcze nie widzieli ich na żywo. Padło pytanie, czy ktoś wie czym słupki są i po co je ustawiono. Odpowiedzi było wiele. - Po czyszczeniu dna jeziora miasto uznało, że mamy za mało śmietników, a to nie śmietników brakuje tylko szarych komórek śmiecącym - napisał Mateusz. - Wygląda to ultrapaskudnie - pisze Eliza, która dodaje też, że być może są to pomniki makaronu. - Miały być pomniki jak z Wysp Wielkanocnych, ale starczyło pieniędzy tylko na to - dodała Aleksandra. - Pisuary miejskie - proponuje Łukasz. - Wielkie igły od strzykawek - pisze Marta.

Wśród wielu mniej lub bardziej poważnych propozycji odpowiedzi pojawiła się jedna niemal trafiona w sedno. - Zakładam, że to podstawy do jakichś tablic informacyjnych/ historycznych czy coś w tym guście - napisała Hanna. Radny Marek Sternalski uchylił nieco rąbka tajemnicy na swoim facebookowym profilu. - Idea upamiętnienia olimpijczyków słuszna, ale projekt fatalny. Nawet jeśli efekt końcowy będzie "ładniejszy" to i tak nie będzie to dobre rozwiązanie. W tym miejscu można uhonorować naszych sportowców bardziej eco i przyjaźnie dla mieszkańców. Jeszcze jest czas, aby zmienić to niepraktyczne rozwiązanie - napisał.

Portal wtk.pl dotarł do szczegółów sprawy. Okazuje się, że na 21 słupach mają się pojawić informacje o 21 poznańskich olimpijczykach. Tablice będą zawierać nie tylko imię i nazwisko sportowca, ale też wzór medalu oraz kod QR umożliwiający poszerzenie wiedzy na temat olimpijczyka.

Z ustaleń wtk.pl wynika, że w poniedziałek nad jeziorem ma się odbyć wizja lokalna z udziałem dyrekcji POSiR, zastępcy prezydenta Poznania Jędrzeja Solarskiego oraz przedstawicieli Poznańskiego Stowarzyszenia Olimpijskiego, które chciało upamiętnienia poznańskich olimpijczyków.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
10.80 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro