Reklama
Reklama

Duża część Polaków chce spędzić lato w kraju. Na przyjęcie turystów już szykuje się Poznań

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

11 polskich miast biorących udział w kampanii #MiastowMiasto, wśród których jest też stolica Wielkopolski, jest już gotowych na bezpieczne przyjęcie powracających turystów.

Jak przekazują miejscy urzędnicy ramach akcji prowadzonej w social mediach promowane będą najciekawsze atrakcje i obiekty turystyczne w różnych zakątkach naszego kraju, takie jak muzea, instytucje kultury, obiekty noclegowe, parki rozrywki, centra handlowe, galerie sztuki czy wydarzenia.


Turystyka i gastronomia to branże, które mocno ucierpiały wskutek obostrzeń związanych z pandemią. Czas, gdy restrykcje zelżały, przedsiębiorcy muszą więc wykorzystać na odrabianie strat. Chcemy ich w tym wspierać, promując turystykę lokalną - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. W ramach naszej akcji zachęcamy do odwiedzania polskich miast, w tym również stolicy Wielkopolski. Mamy gościom naprawdę dużo do zaoferowania - przed wybuchem epidemii Poznań został uznany za jeden z najciekawszych celów turystycznych w Europie. Wiele ciekawych miejsc i atrakcji czeka na turystów także w regionie - dodaje.

W akcji #MiastowMiasto uczestniczą: Poznań, Warszawa, Wrocław, Katowice, Kraków, Łódź, Lublin, Białystok, Gdańsk, Szczecin i Bydgoszcz.

Start wspólnej akcji przewidziany jest na 22 maja, kiedy pojawią się posty zapowiadające działania. Co tydzień, w sobotę będą pojawiały się wpisy dotyczące poszczególnych miast wraz z zachęcającymi zdjęciami i opisami. Przedsięwzięcie aktywnie wspiera Unia Metropolii Polskich - dodają urzędnicy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
3.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro