Reklama
Reklama

Policja eskortowała do szpitala samochód z niemowlakiem

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Pexels / pixabay.com

Akcja odbyła się w środę około 23.00 na południu regionu.

Jak podaje portal ostrow24.tv, policjanci z Kalisza interweniowali akurat przy zdarzeniu drogowym, gdy zauważyli stojące na poboczu auto. W środku znajdowała się para z niemowlakiem. Jak wyjaśnili rodzice malucha, jego stan zdrowia nagle się pogarszał i musieli jak najszybciej dotrzeć do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Natychmiast zapadła decyzja o eskorcie samochodu z rodziną do szpitala.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Gdy niemowlak dotarł do szpitala okazało się, że ma przepuklinę pępkową. To nietypowa przypadłość, która najczęściej występuje u tak małych dzieci. Maluch cierpiący na przepuklinę pępkową może gorączkować, wymiotować, a na jego brzuszku może się pojawić nienaturalny "balonik". Szybko okazało się, że nie jest to stan zagrażający życiu dziecka, ale interwencja lekarza i tak zwane "odprowadzenie" przepukliny było konieczne. Gdyby maluch nie trafił do szpitala, mogłoby dojść do niedokrwienia jelita.

Dziecko po interwencji lekarza mogło trafić z rodzicami do domu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
2℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
21.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro