Reklama
Reklama

Nowy Dom Hospicyjny otwarty

W niedzielę, 7 grudnia, otwarto nowy Dom Hospicyjny na Ogrodach. Przy ulicy Bednarskiej pomoc znajdą osoby nieuleczalnie chore, które będą się tu czuć jak w domu.

Hospicjum Domowe to specyficzna instytucja. Nie jest to zwykłe hospicjum, ograniczono tu ilość łóżek, chorym zapewnia się świetną opiekę specjalistów. Wszystko po to, by mieli szansę odejść z tego świata w domowych warunkach.

Budyneknie jest jeszcze wyposażony.Przy pomocy poznaniaków o dobrym sercu, Wielkopolskie Stowarzyszenie Wolontariuszy Opieki Paliatywnej chce jak najszybciej umeblować dom. Potrzebna jest na to kwota 300 tysięcy złotych. Hospicjum Domowe działa dzięki pomocy ze strony Urzędu Miasta i umowom z NFZ.Stowarzyszenie liczy na pomoc dobrych ludzi, którzy przekażą m.in.1% podatku na rzecz organizacji.

Hospicjum Domowe będzie miejscem, w którym nieuleczalnie chorzy ludzie będą mogli korzystać z wielu zabiegów (m.in. tlenoterapia i krioterapia). Będą też mieli do dyspozycji prawnika, psychologa i dietetyka, ale wciąż jednym z najważniejszych ogniw organizacji są wolontariusze, którzy bezinteresownie pomagają chorym.

Dom, w którym mieści się hospicjum, Stowarzyszenie otrzymało od jednej z pacjentek. Zażyczyła sobie, by miejsce, w którym mieszkała służyło innym. Budynek rozbudowano. Pierwsi pacjenci pojawią się tam już w tym tygodniu.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
72.11 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro