Reklama
Reklama

Co z budynkiem po Tesco przy Serbskiej? Zamknięcie 27 maja

fot. Google Street View
fot. Google Street View

Nad przyszłością sklepu zastanawiają się mieszkańcy okolicy.

- Kto przejmuję powierzchnię handlową po Tesco przy ulicy Serbskiej w Poznaniu? Zarówno my, mieszkańcy okolicy oraz z tego co wiemy sami pracownicy pasażu, żyjemy w nieświadomości, a Tesco nie chce udzielać żadnych informacji, jednocześnie przypominając, że sklep z dniem 27/05 zostanie zamknięty - napisała do nas Iwona. - Krążą plotki, że Tesco będzie wyburzone, a teren przejmuje deweloper - dodaje.

Już w czerwcu ubiegłego roku, gdy upubliczniono informację o przejęciu sieci Tesco w Polsce przez właściciela sklepów Netto podano, że 19 sklepów Tesco znajdujących się na terenie naszego kraju nie było uwzględnionych w transakcji. W przypadku Poznania mowa była o sklepie przy ulicy Opieńskiego. Tu już działa sklep pod szyldem Kaufland, a właściciel terenu planuje na tym terenie docelowo budowę mieszkań.

Skontaktowaliśmy się z Salling Group, a więc właścicielem sieci Netto w sprawie przyszłości marketu przy ulicy Serbskiej w Poznaniu, ale do dziś nie otrzymaliśmy odpowiedzi. W międzyczasie branżowe media zaczęły informować o tym, że Netto planuje przekształcenie jedynie części sklepów Tesco w markety pod swoim logo. Przekształconych w Netto ma zostać "do 285 sklepów" Tesco z 301 nabytych przez Salling Group. Nie ujawniono, które sklepy nie będą przekształcane.

Portal wiadomoscihandlowe.pl podaje, że zainteresowane przejęciem lokalizacji po Tesco mogą być sieci Kaufland, Carrefour, Auchan, E.Leclerc, a także Castorama czy Leroy Merlin. W grę może też wchodzić sprzedanie atrakcyjnych działek deweloperom. - W związku z tym, że duński operator będzie chciał jak najszybciej pozbyć się portfolio 16 nieruchomości, można założyć, że rozmowy dotyczące zbycia części z nich już trwają - informuje branżowy portal.

Zamknięcie sklepu Tesco nie jest równoznaczne z zamknięciem innych sklepów na terenie budynku. Wciąż działać tu będą m.in. Decathlon.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.98 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro