Reklama
Reklama

Pijany doprowadził do wypadku, w którym zginęło 2 nastolatków. Jest wyrok

fot. policja
fot. policja

21-letni Dominik G. ma spędzić w więzieniu 7 lat.

Do wypadku doszło 26 lipca ubiegłego roku około 3.00 nad ranem w Lednogórze. - Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, 21-letni mieszkaniec gminy Łubowo kierując pojazdem marki Peugeot 307, od strony Gniezna w kierunku Poznania, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył nim w przydrożne drzewo. Zarówno kierujący jak i dwaj pasażerowie, również mieszkańcy gminy Łubowo w wieku 17 i 19 lat z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitali w Gnieźnie i Wrześni - wyjaśniali policjanci z Gniezna po wypadku.

17-latek i jego o dwa lata starszy kolega zmarli w szpitalu. Także w szpitalu przebadano 21-letniego kierowcę na zawartość alkoholu. Okazało się, że miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

21-letni Dominik G. po wypadku trafił do aresztu. Postawiono mu zarzuty spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz jazdy pod wpływem alkoholu. Groziło mu 8 lat więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia samochodu. W czwartek zapadł wyrok w tej sprawie.

Jak podaje portal gniezno24.com, mężczyzna został skazany na 7 lat więzienia oraz nałożono na niego dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo musi wpłacić 10 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym, a po 30 tysięcy złotych trzem osobom z rodzin ofiar. Pokryje też koszty sądowe.

- Konsekwencją w zachowaniu oskarżonego, który wyczerpał znamiona dwóch przestępstw, jest śmierć dwojga młodych ludzi, którzy mieli przed sobą całe życie. Oskarżony odbędzie karę, opuści więzienie i wróci do swojej rodziny. Jego koledzy nie żyją. Biorąc pod uwagę powyższe okoliczności pod uwagę należy uznać, że wymierzona oskarżonemu kara jest karą sprawiedliwą, niewykraczającą poza rzeczywistą potrzebę i taką, która skutecznie zapobiegnie ponownemu powrotowi na drogę przestępstwa - mówiła sędzia Katarzyna Czyżowicz-Szymańska.

Wyrok nie jest prawomocny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
20.69 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro