Reklama
Reklama

Koniec z wynajmem krótkoterminowym w apartamentowcu przy Towarowej? Sprawą zajmuje się nadzór budowlany

fot. RO Stare Miasto

O sprawie pisaliśmy w kwietniu.

Wówczas Rada Osiedla Stare Miasto informowała o problemach mieszkańców apartamentowców przy ulicy Towarowej 37 i 41. Wiele "mieszkań" w budynkach wykorzystywanych miało być niezgodnie z przeznaczeniem - są wynajmowane krótkoterminowo. A to niesie ze sobą konsekwencje dla stałych lokatorów - ciągły hałas generowany przez imprezy, a do tego problem z opłatami za śmieci.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 3 lipca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Osiedlowi radni ustalili, że chodzi o 43 apartamenty, a budynki, w których się znajdują nie są hotelami, tylko budynkami mieszkalnymi. Ostatecznie sprawą zainteresowano nadzór budowlany. Już w marcu wszczęto pierwsze postępowania w sprawie zmiany sposobu użytkowania lokali. Zmiana sposobu użytkowania to m.in. wyższe stawki podatku od nieruchomości, ale też szereg innych zmian dla właścicieli wynajmowanych lokali.

Do sprawy wraca Radio Poznań. W rozmowie z Powiatowym Inspektoratem Nadzoru Budowlanego dziennikarze ustalili, że PINB wyda postanowienie o wstrzymaniu użytkowania lokali do wynajmu krótkoterminowego. Jeśli okaże się, że właściciele wciąż będą prowadzić taką działalność, nie będą mogli jej zalegalizować. A legalizacja wiąże się z opłatami w wysokości nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW drugiego stopnia. Również dla Poznania
31℃
19℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
20.92 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro