Reklama
Reklama

Jacek Jaśkowiak o antyszczepionkowcach pod jego domem: "Nie będę dyskutował z idiotką"

fot. Justyna Socha / FB
fot. Justyna Socha / FB

W ostrych słowach prezydent Poznania skomentował zachowanie m.in. Justyny Sochy.

Już we wtorek pisaliśmy o incydencie do jakiego doszło na osiedlu, na którym mieszka Jacek Jaśkowiak. Grupa osób sprzeciwiających się przymusowi szczepień, w której była m.in. liderka Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach Stop NOP Justyna Socha, sugerowała, że prezydent Poznania miał przyjąć sól fizjologiczną, a nie szczepionkę na Covid-19. Socha zapraszając na "spontaniczne spotkanie" za pośrednictwem Facebooka pisała we wtorek: "Być może będzie okazja podziękować naszemu regionalnemu Mengele (?) za jego sposób pojmowania wolności".

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Do incydentu odniósł się Jacek Jaśkowiak w rozmowie z Telewizją WTK. - Nie będę dyskutował, przepraszam, z idiotką, która mnie porównuje do Mengele. Jednak dyskusja wymaga pewnej umiejętności rozumienia faktów i podstawowych rzeczy. Nie będę się zniżał do poziomu pani Sochy, bo musiałbym się chyba położyć na chodniku - powiedział. - Mieliśmy już w przeszłości różne sytuacje, w których uważano, że Ziemia jest płaska. Ja jednak jestem zwolennikiem oświecenia, rozumu, korzystania z wiedzy ekspertów i uważam, że nie możemy się dać zaszantażować jakiejś grupce osób, które nie wierzą w fakty, nie rozumieją tego, ile osób zmarło, które nie rozumieją, że musimy chronić całe społeczeństwo przed ryzykiem zakażenia i w związku z tym musimy podejmować decyzje, które będą służyły całemu społeczeństwu - dodał.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
53.76 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro