Reklama
Reklama

Swoboda: ważą się losy organizacji ruchu na ulicy. Może zniknąć 90 miejsc parkingowych

Wariant z ruchem jednokierunkowym | fot. UM Poznań
Wariant z ruchem jednokierunkowym | fot. UM Poznań

Jeszcze do 21 maja trwają konsultacje w tej sprawie.

Chodzi o odcinek trasy pomiędzy ulicami Marcelińską i Bukowską. - Projektowane zmiany wynikają z konieczności dostosowania organizacji ruchu w rejonie ulicy do obowiązujących przepisów i potrzeb różnych grup użytkowników - wyjaśniają urzędnicy.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

Miasto jest za tym, by na ulicy wprowadzić ruch jednokierunkowy od Marcelińskiej do ulicy Świt. Tym samym zwiększyłaby się tutaj liczba miejsc parkingowych ze 150 do 156. Magistrat wskazuje, że jednocześnie poprawiłby się tu komfort i bezpieczeństwo pieszych oraz rowerzystów.

Drugi wariant to ruch dwukierunkowy na trasie. - Nie jest on preferowany z uwagi na ograniczenie liczby miejsc postojowych ze 150 do 60, wynikające m.in. z obowiązku zapewnienia pieszym wymaganej przepisami minimalnej szerokości chodników - dodają.

W ubiegłym tygodniu odbyły się konsultacje online w tej sprawie. - Nie są konsultowane kwestie bezpieczeństwa i normatywy wynikające z przepisów (w tym ustawy - Prawo o ruchu drogowym), zabraniające parkowania m.in. w rejonie skrzyżowań, przejść dla pieszych, dojazdów do posesji i na terenach zieleni - zaznaczają.

Jeszcze do 21 maja każdy może wyrazić swoją opinię w tej sprawie. Wystarczy przesłać maila na adres [email protected] lub pocztą tradycyjną na adres Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta - Miejski Inżynier Ruchu, Urząd Miasta Poznania, pl. Kolegiacki 17.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
26℃
13℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
9.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro