Reklama
Reklama

Do 3 lat więzienia grozi 22-latkowi, który umawiał się z 11-latką na seks

fot. Elusive Child Protection Unit Poland / FB / screen
fot. Elusive Child Protection Unit Poland / FB / screen

Chodzi o mężczyznę z Mycielina pod Kaliszem.

O akcji łowców pedofilów z Elusive Child Protection Unit Poland pisaliśmy już w poniedziałek. W niedzielę odwiedzili 22-latka spod Kalisza. Z ustaleń grupy wynika, że mężczyzna przedstawiał się w internecie jako 30-latek. Zmienił przy tym swoje imię i podawał się za Kubę. Dodatkowo używał kradzionych zdjęć z sieci. Mężczyzna miał korespondować m.in. z 11-latką, którą namawiał na seks.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA

Jak podaje portal faktykaliskie.pl, prokuratura postawiła zarzuty 22-latkowi. Zarzucono mu, że od lutego bieżącego roku komunikował się przez internet z osobą podającą się za 11-letnią Tosię i składał jej propozycje obcowania płciowego. Mężczyzna proponował datę i miejsce spotkania, a dodatkowo przesyłał tej osobie materiały pornograficzne. Do sądu trafił wniosek o tymczasowy areszt dla 22-latka.

Mężczyzna w trakcie rozmowy z łowcami pedofilów transmitowanej w internecie przyznał, że sam nie wie dlaczego rozmawia z dziećmi w ten sposób i wie, że jest to karalne. Przyznał też, że chce skorzystać z pomocy specjalistów. Co ciekawe, w przeszłości został już skazany na rok więzienia w zawieszeniu za pedofilię. W tej chwili grozi mu do 3 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
9.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro