Reklama
Reklama

Chodzież: karetka utknęła na przejeździe kolejowym. Kierowca ustawił się bokiem do torów

fot. Chodzieżacy / FB
fot. Chodzieżacy / FB

O krok od tragedii.

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie na przejeździe kolejowym w Chodzieży. Karetka z lokalnego szpitala jechała do pacjenta i utknęła pomiędzy rogatkami na przejeździe. Jak podaje portal asta24.pl, kierowca ambulansu postanowił ustawić się bokiem do torów, by uniknąć zderzenia z nadjeżdżającym pociągiem. Sprawą zajmuje się policja.

Nagranie z incydentu można zobaczyć TUTAJ.

Sytuację wyjaśniają nie tylko funkcjonariusze, ale też dyrekcja chodzieskiego szpitala. Jak zaznacza dyrektor lecznicy w rozmowie z asta24.pl, do takiego zdarzenia w ogóle nie powinno dojść. Jeśli okaże się, że życie ratowników było zagrożone, zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec kierowcy. Zgodnie z przepisami ruchu drogowego, osobie prowadzącej karetkę grozi do 500 zł mandatu i 6 punktów karnych za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

W 2019 roku na tym samym przejeździe doszło do podobnej sytuacji. Wówczas jednak utknęła tu nie karetka, a policyjny radiowóz. Policjant prowadzący auto dostał mandat.

Tragicznie zakończyło się natomiast ustawianie karetki bokiem na przejeździe w Puszczykowie. Dokładnie 3 kwietnia 2019 roku pociąg uderzył w pojazd. Zginęły dwie osoby - ratownik medyczny i lekarz. 25 maja ma zapaść wyrok w tej sprawie. Kierowcy karetki, który przeżył wypadek, grozi więzienie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Żar do piątku poleje się z nieba. Ostrzeżenie obowiązuje już w 28 powiatach naszego regionu!
29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
7.15 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro