Reklama
Reklama

Producent marki Nivea rozbudowuje poznański zakład. Podwoi zatrudnienie

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

To dobra informacja dla rynku pracy.

Beiersdorf Manufacturing Poznań podpisał umowę z firmą Skanska na rozbudowę, przebudowę i modernizację fabryki kosmetyków przy ulicy Gnieźnieńskiej. Pojawi się tutaj nowa część produkcyjna, magazynowa, socjalno-biurowa i obiekty techniczne. Umowa opiewa na 141 mln złotych netto. - Prace juz sie rozpoczeły a budowa potrwa do kwietnia 2023 r. Po zakonczeniu realizacji obiekt ma byc certyfikowany w systemie LEED na poziomie certyfikatu Gold - informuje Skanska.

- W ramach projektu spółka wykona 9 nowych budynków i rozbuduje 4 istniejace, o łacznej powierzchni 36 700 m2. Beda to m.in. budynki magazynowe, produkcyjne, budynek wielofunkcyjny, w którym znajdowac sie bedzie cześc socjalno-laboratoryjna, kantyna oraz pomieszczenia biurowe, budynek techniczny z maszynownia chłodu na potrzeby produkcji oraz portiernie - wymienia wykonawca prac.

Co istotne, cała operacja jest planowana w działającej fabryce i przy funkcjonujących halach produkcyjnych. Zarówno pracownicy, jak i linie produkcyjne muszą więc być właściwie zabezpieczone. Po ukończeniu wszystkich prac w fabryce ma się podwoić zatrudnienie.

Ciekawostką jest to, że fabryka Beiersdorf w Poznaniu została wybudowana jako Pollena-Lechia przez spółkę Jedynka Poznań. Ta spółka na początku XXI wieku stała się częścią Skanska Polska.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
3.82 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro