Reklama
Reklama

Festiwal Aniołów

fot. AZS AWF Poznań
fot. AZS AWF Poznań

W niedzielę, 7 grudnia, na dziedzińcu kościoła oo. Dominikanów odbył się Jarmark św. Jacka. Impreza odbyła się już 11 raz!

Hasłem przewodnim tegorocznego jarmarkubyło "Bądź Aniołem, znajdź swojego". Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji min. wizytę św. Mikołaja po mszy rodzinnej, bajki o aniołach czytane przez aktorów Teatru Nowego, pantominę oraz wykład o. Tomasza Zamorskiego o teologii Aniołów.Odbyła się również loteria fantowa wraz z losowaniem nagród. Każdy mógł zrobić sobie zdjęcie w anielskich skrzydłach.

Jarmark, który organizowany jest nieprzerwanie od 11 lat, ma rozbudzić w ludziach dobroć i chęć pomocy innym. Organizatorzy zapewniają, że każdy może być aniołem i może zachęcić innych do wyciągania pomocnej dłoni.

Na środku dziedzińca rozpalono ognisko, w powietrzu czuć było zapach rarytasów. Ciasta i pierniki kusiły łasuchów, a ci, którzy chcieli zjeść coś ciepłego, mogli spróbować przysmaków z dominikańskiej kuchni. Goście odwiedzający jarmark, mogli zakupić ozdoby świąteczne, kartki i choinki.

Zebrane podczas jarmarku pieniądze zostaną przeznaczone na wymianę okien w kościele i remont krużganków.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
9.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro