Reklama

Mieszkańcy ulicy Jaworowej mogą korzystać z nowego chodnika

fot. UMP
fot. UMP

Zakończyły się prace ważne z punktu widzenia mieszkańców ulicy Jaworowej.

- Ta niewielka inwestycja była bardzo ważna dla lokalnej społeczności. Poprawiła się estetyka, komfort przemieszczania oraz przede wszystkim bezpieczeństwo w tym rejonie. Wcześniej piesi musieli bowiem korzystać z drogi, po której poruszały się również samochody. Duża zasługa i słowa podziękowania należą się Radzie Osiedla Zielony Dębiec, która wnioskowała o tę inwestycję - powiedział Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

W ramach inwestycji wybudowano chodnik, a układ drogowy dostosowano do potrzeb mieszkańców. Powstało m.in. 10 miejsc parkingowych, a chodnik delikatnie wyniesiono, co pomogło w ochronie zieleni.

- Przebudowany zostanie również wjazd z ul. Łozowej. Dodatkowo przesunięto przejście dla pieszych na ul. Łozowej, a w okolicy kwiaciarni wybudowano pochylnię i schody wraz z oznaczeniami fakturowymi dla osób z dysfunkcjami wzroku. Mieszkańcy zyskają też ławki i stojaki rowerowe - zapowiada urząd miasta.

- Istniejąca zatoka, na której obecnie odbywa się parkowanie ukośne nie będzie zmieniana. Jednocześnie w celu uniemożliwienia parkowania na terenach zielonych zamontowano słupki drewniane, natomiast dla zabezpieczenia chodnika - słupki metalowe. Koszt inwestycji wyniósł 430 tysięcy złotych - podsumowali urzędnicy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
42.98 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro