Reklama
Reklama

Trzej zawodnicy odchodzą z Lecha Poznań

Nika Kaczarawa | fot. lechpoznan.pl / fot. Premysław Szyszka, archiwum
Nika Kaczarawa | fot. lechpoznan.pl / fot. Premysław Szyszka, archiwum

Lech Poznań zrezygnował z usług trzech piłkarzy.

Wygasający 30 czerwca kontrakt Tomasza Dejewskiego nie zostanie przedłużony. Środkowy obrońca przez kilka lat trenował w młodzieżowych drużynach Kolejorza, a następnie trafił do Warty Poznań. W 2019 roku wrócił na Bułgarską, zostając piłkarzem pierwszego zespołu, częściej występował jednak w rezerwach, a w razie potrzeby łatał dziury w drużynie Dariusza Żurawia. Tak było m.in. w obu spotkaniach fazy grupowej Ligi Europy z Benfiką Lizbona. Teraz Dejewski będzie miał wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy.

Wypożyczenie Niki Kaczarawy z Anorthosisu Famagusta nie zostanie przedłużone i zawodnik wróci na Cypr. Napastnik rozegrał dla Lecha 14 spotkań, notując bramkę i dwie asysty. Jesienią nabawił się poważnej kontuzji i w tym roku nie wybiegł jeszcze na boisko.

Również na zasadzie wypożyczenia barw Kolejorza bronił Wasyl Kraweć. Ukrainiec okazał się sporym zawodem i w 26 spotkaniach nie zdobył żadnej bramki ani asysty. W tej sytuacji również jemu postanowiono podziękować i lewy obrońca wróci do hiszpańskiego Leganes.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
16.17 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro