Reklama

Motocykliści ruszyli na poznańskie trasy: sypią się mandaty za prędkość

fot. policja
fot. policja

Policjanci z poznańskiej drogówki podsumowują dni z dobrą pogodą.

W ostatnim czasie w Poznaniu ukarano 4 motocyklistów, którzy nie zwracali uwagi na ograniczenia prędkości na trasach. - Choć sezon motocyklowy nie został jeszcze oficjalnie rozpoczęty, to przy dobrych warunkach pogodowych można spotkać na drogach wielu motocyklistów. Tym, których na swojej drodze spotkali policjanci z poznańskiej drogówki mocno się spieszyło. Kierowcy jednośladów apelujemy o jazdę zgodną z przepisami i ostrożność - informują policjanci.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

A kogo konkretnie ukarano? Dwóch motocyklistów z ulicy Krzywoustego dostało odpowiednio 100 złotych i 4 pkt karne oraz 200 zł i 6 punktów karnych. Pierwszy jechał 100 km/h na ograniczeniu do 70, a drugi jechał 81 km/h na ograniczeniu do 50.

Kolejny z ukaranych pędził ulicą Gnieźnieńską 105 km/h na ograniczeniu do 50. Przejechał z taką prędkością m.in. dwa przejścia dla pieszych. Dostał 400 zł mandatu oraz 10 pkt karnych. Dodatkowo musiał się pożegnać z prawem jazdy na 3 miesiące. Ostatniego motocyklistę zatrzymano na ulicy Niestachowskiej. Jechał 136 km/h na ograniczeniu do 70. - Jechał bez uprawnień i badań technicznych pojazdu, dodatkowo z pasażerem. Od mundurowych otrzymał 800 zł i zatrzymano dowód rejetracyjny od jednośladu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro