Reklama
Reklama

Św. Rocha: wytną drzewa pod parking. Mieszkańcy podzieleni

Inwestycja ma być prowadzona w tym rejonie | fot. Google Street View
Inwestycja ma być prowadzona w tym rejonie | fot. Google Street View

W tej sprawie napisała do nas oburzona mieszkanka osiedla.

- Chciałabym Państwa zainteresować tematem związanym z planowaną przez Spółdzielnię Mieszkaniową "Wielkopolanka" budową parkingu na 36 miejsc postojowych na dotychczas zadrzewionej działce nr 33/10 w obrębie osiedla przy ul. św. Rocha 19 - pisze nasza Czytelniczka. - W dniu 10 maja 2021 Spółdzielnia poinformowała mieszkańców, poprzez wywieszone na klatkach schodowych kartki, o planowanej wycince drzew. Nie przeprowadzono wcześniej żadnych konsultacji z mieszkańcami, których okna i balkony wychodzą na teren dotychczas zielony, mający stać się parkingiem. Na przedmiotowej działce znajdują się liczne drzewa i krzewy, w których obecnie gniazdują ptaki - trwa okres lęgowy. Wycinka drzew w trakcie okresu lęgowego jest niezgodna z prawem - zauważa.

Z listy drzew przeznaczonych do wycięcia wynika, że z terenu zniknąć mają 24 drzewa - m.in. klony srebrne, czeremchy, sosny, oliwniki czy wierzby. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie ze spółdzielnią, która przedstawia inną wersję wydarzeń. Parking ma być obecnie dopiero w fazie projektowania, a inwestycja jest planowana na skutek... próśb mieszkańców.

- Liczba dostepnych miejsc postojowych na terenie zewnetrznym oraz w halach garazowych nie pokrywa potrzeb mieszkanców osiedla, gdyz w chwili obecnej czesto przypada wiecej samochodów niz jeden na rodzine. Bardzo czesto podejmowane sa interwencje przez Straz Miejska do zle zaparkowanych samochodów. Mieszkancy karani sa mandatami stad tez wniosek do Spółdzielni o wygospodarowanie dodatkowych miejsc postojowych. Wiekszośc naszego terenu znajduje sie na obszarze, który w miejscowym planie zagospodarowania jest oznaczony jako obszar zagrozenia powodziowego. Jedynym mozliwym miejscem jest działka o przeznaczeniu drogowym, na której projektowany jest parking. Trudno jest w chwili obecnej określic kalendarz dalszych działan. Podkreślamy, ze wszelkie nasze działania beda prowadzone zgodnie z prawem - zaznacza zarząd spółdzielni Wielkopolanka.

- Pragniemy jeszcze dodac, ze przyjety przez Rade Miasta miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego "Kampus Politechniki Poznanskiej w paśmie Warta" przewiduje budowe drogi łaczacej ul. B. Krzywoustego z ul. Kórnicka. Realizacja tego planu w przyszłości pozbawi Spółdzielnie (w tym mieszkanców nieruchomości przy ul. Sw. Rocha 19) 23 miejsc postojowych na terenie zewnetrznym - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
2℃
Poziom opadów:
4.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
11.82 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro