Reklama
Reklama

Tymoteusz Puchacz w szerokiej kadrze na mistrzostwa Europy

fot. Paweł Rosolski

Tymoteusz Puchacz znalazł się w grupie zawodników powołanych do szerokiej kadry na Euro 2021.

Listę 27 nazwisk poznaliśmy w poniedziałkowe południe. Ostateczna grupa będzie składać się z 26 nazwisk i zostanie opublikowana 1 czerwca - wówczas skreślone zostanie nazwisko Radosława Majeckiego. Selekcjoner wyznaczył też czterech rezerwowych, którzy wskoczą do kadry w przypadku jakichś problemów zdrowotnych. Zgrupowanie w Opalenicy ruszy 24 maja i potrwa do 9 czerwca.

Na liście podanej przez Paulo Sousę znalazło się miejsce m.in. dla piłkarza Lecha Poznań. To Tymoteusz Puchacz, który o miejsce na lewym wahadle powalczy z Maciejem Rybusem. Szansa dla wychowanka Kolejorza to efekt m.in. kontuzji Arkadiusza Recy.

Puchacz do tej pory nie zadebiutował w dorosłej kadrze. W marcu nowy selekcjoner nie znalazł dla niego miejsca na zgrupowaniu, Sousa zaprosił jednak lechitę na rozmowę i dał mu do zrozumienia, że jest w orbicie jego zainteresowań. Ostatecznie powołanie nadeszło kilka miesięcy później i to od razu na turniej.

W kadrze znalazło się miejsce dla wielu wychowanków i byłych graczy Kolejorza. To m.in. Jan Bednarek, Tomasz Kędziora, Karol Linetty, Kamil Jóźwiak i Jakub Moder.

Lista powołanych:

Bramkarze: Łukasz Fabiański, Radosław Majecki, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny.

Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Paweł Dawidowicz, Kamil Glik, Michał Helik, Tomasz Kędziora, Kamil Piątkowski, Tymoteusz Puchacz, Maciej Rybus.

Pomocnicy: Przemysław Frankowski, Kamil Jóźwiak, Mateusz Klich, Kacper Kozłowski, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Jakub Moder, Przemysław Płacheta, Piotr Zieliński.

Napastnicy: Dawid Kownacki, Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Karol Świderski, Jakub Świerczok.

Rezerwowi: Rafał Augustyniak, Kamil Grosicki, Robert Gumny, Sebastian Szymański.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
1.7 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
34.01 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro