Reklama
Reklama

Przed nami gwałtowne załamanie pogody: są ostrzeżenia IMGW

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Czytelnik

W części województwa mamy mieć do czynienia z silnymi opadami deszczu i burzami.

- Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu od 25 mm do 35 mm, lokalnie ok. 45 mm. Po południu oraz wieczorem opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 75 km/h. Lokalnie możliwy grad - czytamy w ostrzeżeniu Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Ostrzeżenie będzie obowiązywać od 14.00 w poniedziałek do 6.00 rano we wtorek. Obejmuje powiaty gnieźnieński, jarociński, kaliski, Kalisz, kępiński, kolski, Konin, koniński, krotoszyński, ostrowski, ostrzeszowski, pleszewski, słupecki, średzki, turecki i wrzesiński.

Równocześnie wydano ostrzeżenie hydrologiczne dla zlewni środkowej Warty, w tym terenu Poznania. - W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia - podaje IMGW. - Informacja wydana w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego wystąpienia może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich).

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
10℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
4.36 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro