Reklama
Reklama

Nova Łacina - Czesława Niemena 6

Rynek nieruchomości deweloperskich w Polsce jest w bardzo dobrej kondycji. Trwająca od ponad roku pandemia nie dotknęła deweloperów, w kilku przypadkach na krótki czas wstrzymała lub przesunęła rozpoczęcie planowanych inwestycji. W pierwszym kwartale 2021 roku deweloperzy sprzedali 19,5 tyś nowych mieszkań ustanawiając rekord sprzedaży kwartalnej. W marcu 2021 roku deweloperzy rozpoczęli budowę prawie 18 tyś lokali mieszkalnych, to najwyższy miesięczny wynik w historii.

Kawalerka na wagę złota

Obecna sytuacja nie zwalnia deweloperów z analiz rynku oraz ciągłego udoskonalania swojej oferty. Bardzo niskie stopy procentowe oraz rosnąca inflacja są powodem dla których Polacy chętnie inwestują w nieruchomości. Deweloperzy posiadając własne doświadczenia oraz obserwując sytuację gospodarczą zdają sobie sprawę, że największym zainteresowaniem będą cieszyć się najmniejsze lokale. Na drugim biegunie ofert deweloperów mamy lokale o metrażu 75 m2 i więcej. Jedną z przyczyn będących efektem pandemii jest zwiększone zainteresowanie ofertę domu w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej z przynależnym ogrodem. Klient w przypadku otrzymania podobnej oferty na mieszkanie o powierzchni 80 m2 w mieście oraz bliźniaka o powierzchni 120 m2 z ogródkiem 350 m2 na przedmieściach lub pod miastem coraz częściej wybiera drugą opcję. Efektem zainteresowania obecną ofertą deweloperską powinna być bardzo duża dywersyfikację cen dochodzącą do 2 000 zł / m2 pomiędzy najmniejszymi a największymi mieszkaniami w jednej inwestycji.

Prefabrykacja na ratunek

Obecne wzrosty cen nowych mieszkań wynikają ze zwiększonych kosztów produkcji. Rosnące ceny materiałów budowlanych oraz brak rąk do pracy to podstawowy problem branży budowlanej. Deweloperzy stale poszukują rozwiązań na obniżenie kosztów i czasu realizacji inwestycji, idealnym wydaje się prefabrykacja. Prefabrykacja to wytwarzanie wielkowymiarowych elementów budowlanych takich jak ściany, stropy, schody poza miejscem budowy. Pozwala ona na skrócenie czasu trwania budowy nawet o połowę, dzięki realizacji gotowych elementów w fabryce zaangażowanie człowieka jest dużo mniejsze.

NOVA ŁACINA - CZESŁAWA NIEMENA 6

Przykładem przemyślanej inwestycji jest drugi etap projektu NOVA ŁACINA dewelopera GRUPA INWEST. Z uwagi na lokalizację - bardzo dobra komunikacja ze ścisłym centrum miasta, sąsiedztwo największej poznańskiej galerii handlowej, bliskość Ronda Rataje oraz autostrady A2 zdecydowana większość zaprojektowanych lokali mieszkalnych mieści się w przedziale 26-42 m2. I etap inwestycji pokazał deweloperowi, że to właśnie lokale jedno- i dwupokojowe cieszą się na Łacinie największym zainteresowaniem. Inwestycja realizowana będzie przy udziale technologii prefabrykacji - pozwoli to na szybszą realizację - zakończenie budowy zaplanowane jest już na IV kwartał 2022 roku.

Pełna oferta na www.nova-lacina.pl


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

13℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.22 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro