Reklama
Reklama

Chwiałka Volley 2021: przed nami weekend z siatkówką plażową

fot. B. Guziałek / POSiR
fot. B. Guziałek / POSiR

Weekend 15-16 maja stać będzie w Poznaniu m.in. pod znakiem siatkówki plażowej.

Wszystko za sprawą turnieju Chwiałka Volley 2021, rozgrywanego na boiskach pływalni letniej Chwiałka oraz Piach i Podróże (Oddział Rataje POSiR). Impreza przyciągnie grupę utytułowanych zawodników i cieszyła się sporym zainteresowaniem.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

- Gdy w ubiegłym roku miejsca w zawodach skończyły się w niespełna minutę od otwarcia zapisów, postanowiliśmy w tegorocznej edycji podwoić liczbę zespołów. Mimo to komplet uczestników znów uzyskaliśmy w niespełna 60 sekund - powiedział Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Ze względu na większą obsadę turnieju zawody będą rozgrywane równocześnie po dwóch stronach Warty (Pływalnia Letnia Chwiałka oraz Piach i Podróże na Ratajach). Mecze strefy finałowej odbędą się na Chwiałce. 15 maja wchodzą w życie kolejne zmiany w obostrzeniach, dzięki czemu na trybunach (w limicie 25 proc. dostępnych miejsc) zasiądą kibice. Wstęp będzie bezpłatny.

W sobotę, podczas ruszającego o 8:00 turnieju męskiego, zobaczymy m.in. 4-krotnego mistrza Polski, Damiana Lisieckiego. Niedziela to już rywalizacja pań i mikstów. W każdej z kategorii zespoły rywalizować będą o 1500 złotych i nagrody rzeczowe.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
14.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro