Reklama
Reklama

Na trzech ulicach wybudowane zostaną chodniki

fot. ZDM
fot. ZDM

Trzy ulice zyskają nowe chodniki i ciągi pieszo-rowerowe.

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetargi na budowę chodnika wraz z oświetleniem na ul. Krapkowickiej, a także ciągu pieszo-rowerowego i chodnika w rejonie ul. Jawornickiej i Smardzewskiej.

- Krapkowicka to równoległa do Grunwaldzkiej, krótka osiedlowa ulica, położona na Junikowie, pomiędzy ul. Ziębicką i Junikowską. Obecnie w tym miejscu piesi mają do dyspozycji chodnik po południowej stronie, brakuje tutaj oświetlenia. Sytuacja zmieni się dzięki planowanej przebudowie ulicy. Projekt zmian obejmuje budowę 2-metrowego chodnika z płyt betonowych wraz z zatoką postojową po stronie północnej. W związku z tym przebudowana będzie również jezdnia, która zostanie minimalnie zawężona (z obecnych 6m do 5m). Pojawi się tutaj również oświetlenie w postaci latarni z nowoczesnymi oprawami LED - zapowiada Zarząd Dróg Miejskich.

Na Jawornickiej i Smardzewskiej powstaną ciąg pieszo-rowerowy oraz chodnik. - Ten pierwszy będzie miał szerokość 3 metrów, nawierzchnię z betonu asfaltowego i powstanie po zachodniej stronie ulicy (od Junikowa), pomiędzy budynkiem Poczty Polskiej, a skrzyżowaniem z ul. Smardzewską. Natomiast chodnik, o szerokości 2 metrów, wykonany z kostki betonowej, pojawi się po południowej stronie odcinka ul. Smardzewskiej, pomiędzy dwoma jezdniami ul. Jawornickiej - informuje ZDM.

Termin składania ofert w obu przetargach upłynie za kilka dni. Po podpisaniu umowy wykonawcy będą mieli na realizację zadań 105 (ul. Krapkowicka) i 130 (ul. Jawornicka i Smardzewska) dni.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
8.91 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro