Reklama
Reklama

Dawny Urząd Skarbowy równany z ziemią

fot. Bozon Black
fot. Bozon Black

Przez lata "skarbówka" działała w obiekcie przy ulicy Warszawskiej.

To tutaj mieszkańcy poznańskiego Nowego Miasta załatwiali sprawy skarbowe. Sytuacja zmieniła się pod koniec 2017 roku. To wtedy na Wildzie, w rejonie skrzyżowania ulic Chłapowskiego i Dolna Wilda otwarto Zespół Jednostek Skarbowych w Poznaniu, a tym samym budynek z ulicy Warszawskiej przestał być użytkowany.

Jak udało nam się ustalić, rozbierany obecnie budynek z charakterystyczną czerwoną elewacją został oddany do użytku w 1975 roku. Jego stan techniczny był zły - znajdowały się w nim m.in. powyginane stropy. Co ciekawe, do jego budowy wykorzystano azbest. Obiekt miał nieco ponad 5000 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej.

Z naszych ustaleń wynika, że jesienią ubiegłego roku działkę o powierzchni hektara wraz ze stojącym na niej budynkiem biurowo-usługowym kupiła za 5 mln złotych od miasta spółka Taskoprojekt - wówczas współwłaściciel terenu. Na początku 2021 roku spółka uzyskała pozwolenie na rozbiórkę budynku od miejskich urzędników. Do tej pory nie udało nam się ustalić, jakie plany ma właściciel co do tego terenu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
28.09 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro