Reklama
Reklama

Zamknięto fragment ulicy Kochanowskiego: "w busie znaleziono broń i amunicję"

fot. WTK

W godzinach porannych zamknięto odcinek ulicy Kochanowskiego pomiędzy Dąbrowskiego i Poznańską.

- Co dzieje się na Kochanowskiego? Ulica jest zamknięta przez policję od Dąbrowskiego do Poznańskiej. Właśnie podjechało pogotowie - napisał do nas Czytelnik Krzysztof.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 3 lipca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Dyżurny wielkopolskich strażaków potwierdza, że na miejscu są także strażacy. - Jesteśmy tam jednym zastępem, ale są to działania stricte policyjne dlatego nie mamy więcej informacji na ten temat. My tam jedynie zabezpieczamy teren - mówi.

Jak wyjaśnia Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji, do policjantów zgłosił się obywatel jednego z krajów nadbałtyckich, który chciał zgłosić przestępstwo na swoją szkodę. - Okazało się jednak, że w jego samochodzie, którym poruszał się na Zachód Europy, jest pistolet i spora ilość amunicji - tłumaczy. - Ponieważ kontakt z tym mężczyzną jest utrudniony, bo nie mówi po angielsku, ściągamy na miejsce tłumacza. Podjęto też decyzję o zamknięciu odcinka ulicy, bo nie wiadomo co jeszcze znajduje się w busie mężczyzny - dodaje Borowiak. - Pojazd będzie sprawdzany przez antyterrorystów.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.46 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro