Reklama
Reklama

Maseczki nadal potrzebne. Dziś można było dostać je m.in. w tramwaju

fot. Straż Miejska
fot. Straż Miejska

Od najbliższej soboty nie będziemy musieli zakrywać ust i nosa w miejscach na otwartym powietrzu. Będą nam one jednak cały czas potrzebne. Nadal nakaz obowiązywać będzie m.in. w komunikacji publicznej, w obiektach handlowych, czy budynkach opieki zdrowotnej - przypomina Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Kto dziś nie otrzymał od naszych strażniczek z zespołu profilaktyki pakietu maseczek ochronnych może skorzystać z tej okazji jeszcze jutro - dziś strażniczki rozdawały pakiety w okolicach Mostu Dworcowego, Mostu Teatralnego i na Kaponierze, skupiając się głównie na przystankach komunikacji miejskiej - dodaje.

W piątek w godzinach porannych będzie można spotkać strażniczki na pętli Górczyńskiej i pętli Sobieskiego.

Przypomnijmy. Darmowe maski chirurgiczne pochodzące z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych zgodnie z założeniem trafiają do miejsc, gdzie "współczynnik zapadalności był największy". Do tych miejsc zaliczał się również Poznań, stąd decyzja, że trafiły również do stolicy Wielkopolski. Na każdego mieszkańca miasta przypadają 4 maseczki chirurgiczne - wojewoda wielkopolski zlecił ich dystrybucję Miastu Poznań. Maseczki są rozdawane już od ponad miesiąca.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
94.96 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro