Reklama
Reklama

Jacek Jaśkowiak najlepszym prezydentem w Polsce - przynajmniej według Gazety Prawnej

fot. Jacek Jaśkowiak FB
fot. Jacek Jaśkowiak FB

Zwyciężył w ogólnopolskim rankingu "Perły samorządu" opracowywanym przez Dziennik Gazetę Prawną.

Prezydent Poznania uplasował się na pierwszym miejscu rankingu włodarzy gmin miejskich powyżej 100 tysięcy mieszkańców wraz z prezydentem Gdyni Wojciechem Szczurkiem. Za nimi znalazły się prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz oraz prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

- Dziękuję za wyróżnienie, jest ono dla mnie zobowiązaniem do jeszcze większej staranności i pracy na rzecz Poznania - mówi Jacek Jaśkowiak. - Rok 2020 minął w cieniu walki z koronawirusem. To był czas bardzo trudnych decyzji, które musieliśmy podejmować, chcąc utrzymać zaplanowane inwestycje. Równocześnie, pandemia ukazała wielką solidarność lokalnych wspólnot, uwalniając u ludzi ogromne pokłady dobra. Wsparcie dla szpitala, czy DPS-ów, płynące od mieszkańców i mieszkanek Poznania oraz lokalnych przedsiębiorców, pozwoliło przetrwać najtrudniejsze pierwsze tygodnie, za co bardzo dziękuję - dodaje.

W 2018 roku Jacek Jaśkowiak znalazł się na drugim miejscu rankingu. W tym roku wygrał. Ale nagrodzono też Poznań, który znalazł się na trzecim miejscu w kategorii najlepszych gmin powyżej 100 tysięcy mieszkańców. Stolicę Wielkopolski wyprzedziły jedynie Gdynia i Gdańsk.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.66 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro