Reklama
Reklama

Rok więzienia w zawieszeniu za śmiertelny wypadek, w którym zginął 10-latek

fot. Straż pożarna Leszno

Prokuratura i rodzina ofiary żądają wyższej kary.

30 sierpnia 2018 roku w miejscowości Osieczna na terenie powiatu leszczyńskiego doszło do tragicznego wypadku. Kierowca Mercedesa w trakcie wyprzedzania kilku samochodów doprowadził do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym Volkswagenem Passatem. W wyniku wypadku zginął 10-letni chłopiec podróżujący wraz z rodziną w Volkswagenie. Ranne zostały jeszcze cztery osoby - rodzice chłopca, a także kierowca Mercedesa i jego pasażer.

Za kierownicą Mercedesa siedział 25-latek z Warszawy. Jak podaje portal elka.pl, mężczyzna właśnie usłyszał wyrok w tej sprawie - rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Dodatkowo przez 7 lat ma zakaz kierowania pojazdami, a także musi zapłacić odszkodowanie pokrzywdzonym.

Prokuratura, a także rodzina zmarłego chłopca nie zgadzają się z wyrokiem. Sąd uznał, że kierowca Mercedesa w sposób nieumyślny naruszył zasady bezpieczeństwa, tymczasem zdaniem prokuratury można tu mówić o umyślnym działaniu. Prokuratura chciała 4 lat więzienia dla mężczyzny i 10-letniego zakazu prowadzenia pojazdów. Złożono już apelację w tej sprawie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
16.97 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro