Reklama
Reklama

Poznański maturzysta zakażony koronawirusem. 8 zdających na kwarantannie, ale przystąpią do kolejnego egzaminu

fot. VIII LO Poznań
fot. VIII LO Poznań

Maturzysta z VIII Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu ma potwierdzony Covid-19.

O sprawie poinformował nas Czytelnik. - W VIII LO potwierdzono covid u ucznia, który pisał maturę w zeszłym tygodniu. Z tego powodu część maturzystów nie może we wtorek przystąpić do matury, bo zostali objęci kwarantanną. Szkoła nie chce ich wpuścić nawet, jak okażą negatywny wynik testu na covid - napisał.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Sanepidem. - Rzeczywiście jeden z maturzystów ma pozytywny wynik na Covid-19. W związku z tym objęto kwarantanną 8 osób zdających maturę, które miały z nim kontakt - wyjaśnia Cyryla Staszewska z poznańskiego Sanepidu.

Staszewska nie potwierdza jednak doniesień o tym, by maturzyści przebywający na kwarantannie nie mogli podejść do egzaminu. - Szkoła zorganizowała wszystko tak, by uczniowie mogli zdać maturę. Mają ją pisać w osobnej sali, a wcześniej mają być testowani i okazać negatywny wynik testu. Z naszej strony te osoby otrzymują przepustkę, która umożliwia im dotarcie do szkoły i napisanie egzaminu - mówi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
31.40 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro