Reklama
Reklama

Robili zdjęcia dzikom z bliska i je dokarmiali

fot. Straż miejska
fot. Straż miejska

Sytuację zaobserwował operator miejskiego monitoringu.

- Jak widać jeszcze za mało publikowanych jest informacji i apeli, aby nie zbliżać się, nie podchodzić, nie robić zdjęć i przede wszystkim nie dokarmiać dzików. W piątkowe, późne popołudnie operator monitoringu zauważył w okolicach Starego Koryta Warty młodych ludzi, którzy nie dość, że robili zdjęcia z bliska stadzie dzików to jeszcze je dokarmiali. Takie zachowanie jest absolutnie nieodpowiedzialne i niedopuszczalne - wyjaśniają strażnicy miejscy.

- Bardzo często prosimy o to, by zwracać uwagę na to, by nie zostawiać resztek jedzenia, sprawdzać czy zasieki są zamknięte i nie zbliżać się do dzików - zwłaszcza do lochy z młodymi. Tym osobom informacje te umknęły uwadze. Na szczęście operator zauważył zdarzenie i powiadomił patrol straży miejskiej. Funkcjonariuszom, którzy przybyli na miejsce udało się przegonić stado na bezpieczną odległość od ludzi - dodają.

Do podobnej sytuacji doszło w weekend w jednym z poznańskich parków. Do naszej redakcji dotarły informacje o "oswojonym" dziku, który reaguje na wołanie ludzi i jest przez ludzi regularnie dokarmiany. - Kolejny raz apelujemy i przypominamy - nie dokarmiamy dzikich zwierząt i do nie podchodzimy - kończą


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
13.97 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro