Reklama
Reklama

Os. Piastowskie: największy poznański skatepark z płatnym wstępem. Ma nowego dzierżawcę

fot. POSiR
fot. POSiR

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji wydzierżawiły skatepark "Wyspa" prywatnemu podmiotowi.

W tej sprawie napisała do nas Czytelniczka Agnieszka. - Obiekt został wydzierżawiony prywatnemu dzierżawcy. Pani wprowadziła opłatę dla użytkowników w postaci 5 zł dziennie lub 80 zł karnet miesięczny. Jest to jedyny odkryty płatny skatepark w Polsce. Pani raz mówi, że pobiera opłatę, ponieważ musi opłacić swoich pracowników, a innym razem, że opłata jest na ulepszenie skateparku, czyli stworzenie strefy relaks. Co takiego się wydarzyło, że POSIR wydzierżawił ten obiekt? Czy miasto przestało go finansować? Z jakiego powodu? - dopytuje.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Filip Borowiak z Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji potwierdza, że od niedawna skatepark jest wydzierżawiony prywatnemu podmiotowi. - Podmiot, który nawiązał z nami współpracę, przedstawił nam ciekawy pomysł na rozwój i ożywienie obiektu. W planach jest m.in. wprowadzenie strefy chillout, małej gastronomii, a docelowo także organizacja wydarzeń rekreacyjnych - wyjaśnia.

Zdaniem Borowiaka opłaty nie są "niczym nowym". - Już kilka lat temu pobierane były opłaty wstępu na skatepark, potem nastąpiła krótka przerwa, gdy skatepark był w złym stanie technicznym. Bilety na skatepark powróciły już w poprzednim sezonie i nie odnotowaliśmy negatywnych reakcji związanych z tym faktem - dodaje.

W ubiegłym roku rzeczywiście POSiR zdecydował się na wprowadzenie biletów wstępu, ale tłumaczono to wówczas pandemią i obostrzeniami sanitarnymi. Wtedy też obowiązywał limit osób korzystających z obiektu, przez co konieczne było rezerwowanie skateparku na konkretne godziny.

- Zgodnie z umową zawartą z dzierżawcą, ceny biletów nie mogą wzrosnąć powyżej 6 zł. Umowa gwarantuje również, że obiekt będzie funkcjonował na podobnych zasadach jak dotychczas - kończy Borowiak.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
17.32 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro